Doğru HVAC Firmasını Bulmanız İçin 10 İpucu

Yeni bir HVAC sistemi kurmak için doğru HVAC firması seçmek göz korkutucu bir görev olabilir. Çünkü ekipmanın hızlı, güvenilir bir şekilde ve en uzun süre çalışması için seçtiğiniz teçhizat, uygun kurulum teknikleri ve bakımın tümünün özenle belirlenmesi gerekir.

hvac firması

HVAC firması seçerken dikkat edilmesi gerekenler:

  1. Eğer bir arkadaşınız veya bir komşunuz sağlam bir HVAC yüklenicisini zaten biliyorsa, halihazırda harika bir önbilgiye sahipsiniz demektir. Başlangıçta çevrenizden tavsiyeler almak faydalı olabilir.
  2. Tüm yükleniciler yetkili kişiler olmayabilir. Güveneceğiniz yüklenicinin gerekli resmi evrak ve belgelere sahip olduğundan emin olun.
  3. Bir şirket, söz konusu alanı görmeden size bir fiyat teklifinde bulunursa, onlara güvenmeyin. Doğru işin yapılması için projeye özgü çalışmalar gerekecektir.
  4. Bilgileri güncel olan bir yüklenici sizi yüksek verimli makinelerden uzak tutmaya çalışmaz. Güncel olmayan teknisyenlerle birlikte çalışan şirketler, sizi tanıdıkları olmadığı için yeni makinelerden uzak tutabilirler. Yeni teknolojiden korkmayın ve hayatınızı kolaylaştırmasına izin verin.
  5. Tecrübeli bir danışman, eviniz hakkında bir anket yapacak ve klima için bir soğutma yükü hesaplaması veya ısıtma için bir ısı yükü hesaplaması ile değerlendirmede bulunacaktır.
  6. Hesaplanan soğutma yükü veya ısı yükü değerlerini kullanan başarılı bir yüklenici firma, evinizin yıllık ısıtma/soğutma maliyetlerini hesaplayabilir ve bu rakamları size önceden sunabilir.
  7. Yıllar önce yükleniciler, evler için çok büyük makineler kuruyorlardı. Ancak artık bu boyutta bir ünitelere artık ihtiyaç yok. Tecrübeli yükleniciler tahminlerini halihazırda kurulu olan makineler üzerinden değil, bunun yerine yeni makinenin boyutu üzerinden çalışır.
  8. Yüklenicinin; hangi ekipmanın kurulacağına, genel maliyetin ve tahmini tamamlama süresinin ne olacağına ilişkin bilgileri işe başlamadan önce resmi olarak iletmesi gerektiğini unutmayın.
  9. En düşük fiyatlı yüklenicinin kararınızı değiştirmesine izin vermeyin. Daha iyi iş ortakları genellikle daha fazla maliyet isterken bu farkın karşılığında işe daha fazla deneyim ve değer katar. Bazı yükleniciler çok düşük teklifler sunabilir, ancak daha sonraki verimlilik, onarım ve faturalar üzerinden elde edilecek kazancın göz önünde bulundurulmasında fayda var.
  10. Yüklenicilerin tipik olarak tembel ve yavaş olma lehine bir damgası vardır, ancak saygın yükleniciler profesyonel ve naziktir. İşyeri adresine ulaştınızsa ofislerine girmekten çekinmeyin, bu size şirketin içeriden nasıl çalıştığına dair bir fikir verecektir.

Sorularınız mı var ?

HVAC sistemleri hakkında daha fazla bilgi mi edinmek istiyorsunuz? Bize info@artuseng.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.

İletişim için : Contact us

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir